Звезди

Симон Байлс се завърна! И спечели бронзов медал

Токио 2020

Снимка: Anadolu Agency/Getty Images

Четирикратната олимпийска шампионка от Рио 2016 и една от най-големите звезди в спортната гимнастика Симон Байлс се завърна в залата и - въпреки оттеглянето си миналата седмица - взе участие на финала на греда по време на Олимпийските игри в Токио.

Кралицата на гимнастиката показа отлична композиция и заслужено взе бронзовия медал с 14.000 точки. Така на втора поредна Олимпиада тя остана трета на този уред. Това е седмият й медал от Олимпиада и втори от Токио 2020.

16-годишната Чънчън Гуан от Китай спечели златната титла. Гуан изпълни много силно съчетание и получи оценка от 14.633 точки. Втора се класира друга китайка - Сицзин Тан на 18 години, която беше оценена с 14.233 точки. По всичко личи, че Симон Байлс триумфира със своя успех, като тя дори качи в личния си профил в Инстаграм снимка, на която си прави селфи със златната медалистка Гуан и я поздрави за заслужената победа.

A post shared by Simone Biles (@simonebiles)

Президентът на МОК Томас Бах и президентът на Международната федерация по гимнастика Моринари Ватанабе изгледаха състезанието. След финала Бах лично поздрави Байлс, която преодоля себе си и стигна до отличието.

"Беше ми нервно, но се чувствах доста добре", каза Симон, цитирана от ABC News

Припомняме, че 24-годишната американка се оттегли от участие в отборния финал, в индивидуалния многобой и на финалите на земя, прескок и смесена успоредка заради проблеми с психичното здраве. Тогава гимнастичката каза, има усещането, че "носи тежестта на света" и че спортистите също трябва да защитят ума и тялото си, "вместо просто да излезем там и да направим това, което светът иска от нас".