Нещо очаквано

Известни са част от изпълнителите за концерта на Postmodern Jukebox в София!

Многоцветните музиканти на Postmodern Jukebox

Известни са част от изпълнителите за концерта на Postmodern Jukebox в София!

Музикантите на Скот Брадли са повече от 100. Различни са, разностилни, но и взаимозаменяеми. Могат да свирят всичко и да влязат в стила на всяка една епоха от рагтайма и суинга до Doo-Wop-a от 50-те. От февруари са разпръснати по световни турнета в трите посоки на света.

Съставът на групата за всеки концерт остава в тайна почти до последния момент и именно в това е изненадата. Станаха известни обаче четирима от блестящите музиканти на Скот, които той е изпратил за среща със софийската публика.

Басистът Адам Кубота и Дейв Тедески на барабаните са мъжките попълнения в състава. Постоянни музиканти на Postmodern, те свирят в най-популярните парчета на групата, събрали милиони гледания, като All About That Bass, Seven Nation Army, Creep,Careless Whisper, Bad Romance. Напоследък вървят в тандем – басът и барабаните, подкрепящи изумителните вокали на Postmodern.

Дейв Тедески е симпатичният барабанист, който българската публика вече е виждала на първите два концерта у нас. На 9 години убеждава родителите си да му купят барабани, с подкрепата на баба си – известен хоров диригент и учител по пиано. Свири с много банди, докато през 2014 г. Скот Брадли му звъни и го кани за запише с него първата версия на „All About That Bass“ с вокала Кейт Дейвис. Всички знаят какво се случва след това – видеото има вече над 17 млн. гледания. От 2016 г. Дейв се присъединява към турнетата на PMJ. През 2017 г. издава първия си албум, „TOV”, има собствено звукозаписно студио, дава частни уроци.

Адам Кубота е басист и един от първите членове и основатели на формацията. Кубота и Скот Брадли се срещат в университета в Hartford Hartt School в Кънектикът, където изучават музика. Първоначално свирят заедно в малки клубове, докато през 2011 г. се ражда идеята Postmodern. Делил е сцената с големи изпълнители като Антъни Бракстън, Никол Аткинс, участва в турнета по целия свят, в популярни  американски ТВ формати като ABC’s Good Morning Americа. Адам е дипломиран музикант и юрист, работи за организации в подкрепа на изкуството, занимава се със стартъпи и в допълнение е участвал в два маратона. С Postmodern идва за трети път в България. Явно му харесва и е разбрал, че тук го очаква ревностна публика от фенове на „Музикалната кутия“.

В София идва и русокосата Хана Гил – 20-годишна, един от най-младите изпълнители във формацията. Освен джаз изпълнител тя е и композитор на песни. Хана е фронтмен на група Hannah Gill and The Hours, с която тръгва на американско турне след обиколката си с PMJ. Но нейната популярност се дължи на участието й в Postmodern Jukebox и Брадли, който я открива за сцената. В последно време Хана е любимка на Скот, като именно с нея той записва „Comes Love” – емблематично джаз парче от 40-те години на миналия век, изпълнявано от Ела Фицджералд и Луис Армстронг, Били Холидей и др. „Обърнете й внимание – това е един от най-добрите млади джаз изпълнители“, пише за нея Брадли в личния си профил. Но по-предизвикателно е да видите интерпретацията й на „Somebody That I Used To Know“ на Gotye в стил винтидж Big Band от 40-те.

Дани Армстронг е червенокосата рок дива, един от емблематичните вокали на Postmodern със зашеметяващо присъствие на сцената. Известна е с уникалния кавър на „Roxanne“ на Police в стил Rock’n’Roll от 50-те и „Say It Ain't So“ на Weezer. Понякога в турнетата на Postmodern тя пее и „Chandelier“ на Sia, изпълнявано по принцип от нейния колега във формацията Майк Джеър, известен като Пеещия тъжен клоун (Singing Sad Clown Puddles). Дали ще имаме удоволствието да чуем това удивително изпълнение на концерта в София, ще разберем на 15 май.

С подкрепата на BG Sound Stage