Начин на живот

Двойка съди сина си и съпругата му, защото нямат внуци от тях

Родителите искат обезщетение на стойност близо 650 000 долара, ако не се роди внук в рамките на една година.

Двойка съди сина си и съпругата му, защото нямат внуци от тях

Снимка: Johnny Cohen/Unsplash

Двойка в северния индийски щат Утаракханд съди единствения си син и съпругата му за това, че не са ги дарили с внуче след шест години брак.

Санджиев и Садхана Прасад, на 61 и 57 години, казват, че са изразходвали спестяванията си, за да отгледат сина си, плащайки за обучението му за пилот, както и за пищна сватба, пише CNN. Те искат обезщетение на стойност близо 650 000 долара (525 000 британски лири), ако не се роди внук в рамките на една година. Синът им и съпругата му изглежда все още не са коментирали публично делото.

Крайно необичайното дело е заведено за "психически тормоз". Прасад каза, че е похарчил всичките си спестявания за сина си, като го е изпратил в САЩ през 2006 г. за пилотско обучение на цена от 65 000 долара. Той се завръща в Индия през 2007 г., но загубва работата си и се налага родителите му да го подкрепят финансово повече от две години, пише Times of India. 35-годишният Шри Сагар в крайна сметка получава работа като пилот.

Родителите му казват, че са уредили брака му с Шубханги Синха, сега на 31 години, през 2016 г., с надеждата, че ще имат "внуче, с което да играят" по време на живота си в пенсия. Те изтъкват също, че са платили за сватбен прием в петзвезден хотел, луксозна кола на стойност 80 000 долара и меден месец в чужбина.


"Синът ми е женен от шест години, но те все още не планират бебе", казва Прасад. "Поне ако имаме внуче, с което да прекарваме време, болката ни ще стане поносима."

Адвокатът на двойката А. К. Шривастава каза пред The ​​National, че родителите на Шри Сагар са поискали парите "поради психическа жестокост" и допълни: "Мечтата на всеки родител е да стане баба или дядо. Те чакаха години да станат баба и дядо."

Очаква се делото да бъде разгледано от съда на 17 май. До какво ли би довел подобен съдебен прецедент? 
 

 

Индийските деца забравиха как да четат и пишат по време на пандемията