Момичешки тайни

Как първата паническа атака да остане последна

Имунната система е важна, но да не забравяме и нервната

Добре си спомням първия път, когато получих паническа атака. Не знаех какво ми се случва и мислех, че ще спра да дишам. Отмина и не предприех нищо, а точно тогава е трябвало да реагирам, за да не се повтори.

След това ми се случи пак и пак, и пак. В крайна сметка се наложи почти изцяло да променя начина си на живот, за да повлияя на състоянието си, без да минавам на терапия с тежки медикаменти. Можеше да си спестя голяма част от промените, които се принудих да предприема, ако от самото начало бях разбрала какво ми се случва и че има начини безпокойствието, тревожността и стреса да се контролират.

Това знание е особено ценно в наши дни, когато извънредното положение поставя нервите ни в извънредно състояние. От началото на пандемията 33% от възрастните американци са заявили, че живеят под стрес. В Англия и Канада същото потвърждават 26% от населението, а дори в Швеция, обикновено сочена като добър пример, 18% от жителите се оплакват от стрес и засилена тревожност. 

При появата на стрес мозъкът реагира по един и същ начин. Дава сигнал на надбъбречната ни жлеза да произведе адреналин и кортизол (хормоните на стреса), съответно киселинността на тялото се увеличава, както и кръвното и кръвната захар. Повишава се притокът на кръв към крайниците, сърдечният ритъм и мозъчната дейност. Температурата също се покачва. Това е заложено в нас от древни времена. 

При появата на стрес на работното място или докато сме вкъщи под карантина, човек не може да откликне по първичния начин за отговаряне на опасност, но въпреки това хормоните на стреса се произвеждат и натрупват. Адреналинът лесно се изразходва, но натрупването на кортизол може да бъде проблемно. Високото синтезиране и акумулиране на кортизол в дългосрочен план води до увеличено кръвното налягане, повишена кръвна захар, отслабена имунна система, редуцирана костна плътност, ускоряване на процесите на стареене, нарушаване на съня, отпадналост и главоболие.

Когато тези проблеми станат хронични, се стига до зачестяването на ред състояния като безпокойство и паника, както и до споменатите в началото резки пристъпи на паник атака, а дори и до депресия. При появата на такива проблеми човек често иска да пристъпи към бързото им решение, а именно към тежки медикаменти, които всъщност могат да доведат до зависимост и странични ефекти, а в повечето случай, проблемите могат да се овладеят с правилен начин на живот, допълнително балансиран с билкови продукти. 

Да, билкови продукти. Защо не знаех по-рано? Такъв безценен продукт е Бланд, създаден от комбинация на висококачествени екстракти от маточина, лавандула и ашваганда. 

Маточината и лавандулата действат благоприятно на нервната система и сърцето в състояние на стрес и безпокойство. Ашвагандата действа успокоително. Бланд влияе благоприятно на всички аспекти, свързани със справянето със стрес и безпокойство, като действа успокояващо. Освен това подпомага организма успешно да се възстанови от последиците от стреса. Екстрактите в Бланд имат научно доказано благоприятно действие и при по-тежки състояния. 

Разгледани по-подробно трите съставки в Бланд допринасят за намаляване на факторите за лошото настроение, свързани с биологични проблеми като умора, стомашен дискомфорт, главоболие. Освен това билковият продукт намалява реакциите в организма, които възникват заради стреса. Влияе добре на кръвното налягане, нормалното сърцебиене, нервите, хормоните на стреса. Има благоприятен ефект и при тревожност, депресия, паника. Помага на организма да се възвърне в нормалния си биоритъм и да се възстанови от щетите, предизвикани от стреса. 

Бланд е подходящ и за хиперактивни деца с неустойчиво внимание. Може да се приема и при следродилна депресия. 

С подкрепата на botanic.cc