Мода

Модни грешки в киното които не можем да простим

Мода

Модни грешки в киното които не можем да простим

Снимка: IMDB

Дрехите могат да се използват по различни начини. Те могат да ни топлят, да ни дават комфорт, да различават сватбата от абитуриентския бал например.

С дрехите може да се чувстваме повече като себе си или да се преобразим в изцяло друг човек. Но понякога те могат и да са бедствие, доказващо, че модата не е занимание за всеки.

Едни от най-ярките примери са дадени от киното.

Има заглавия, които умишлено използвали неугледни тоалети, за да подчертаят комичността на филма, но има и такива, които са следвали модните течения, за да изглеждат нелепи само няколко години по-късно. В галерията може да разгледате справедлива комбинация от двете. Не възприемайте предложенията като ориентир с какво ново да актуализирате гардероба си, а като утеха, че ако някога сте се обличали смешно, не сте сами.

“Борат”

За да усили максимално дискомфорта на нищонеподозиращите си колеги в своя псевдодокументален филм от 2006 г. - “Борат”, Саша Барън Коен облича героя си в едни от най-отвратителните дрехи, които киното някога е виждало. Като се започне от ризите с американския флаг, мине се през изрязаните и прилепнали шорти, съчетани с чорапи до коляното, и се стигне до флуоресцентно зеления бански костюм, трудно може да се намери сцена от “Борат”, който да не е болка за очите.

"Staying Alive"

В това продължение на “Треска в събота вечер” има много противоречиви моменти и диско модата е един от тях. Под звуците на Bee Gees се разхождат червено трико със златни акценти, червени чорапогащи и препаски в гръцки стил, които ще оставят травми във всеки с по-чувствително око за модата.


“Работещо момиче”

Във филма на Майк Никълс главната героиня Кейтърин Паркър (Сигорни Уийвър) дава интересен моден съвет на своята секретарка, изиграна от Мелани Грифит - “Облечеш ли се претенциозно, хората ще забележат роклята. Облечеш ли се семпло - ще забележат жената”. Заигравката е с популярен цитат на Коко Шанел, който героинята така и не прилага до края на “Работещо момиче”.

Тя избира облекла от гардероб, който сякаш е претърпял сериозна злополука, преди да стигне до дома ѝ. Пълен е със сака с подплънки, тежки бижута и панталони, в които свободно могат да поберат двама души.

Скоро стана ясно, че “Работещо момиче” се завръща на екран, продуциран от Селена Гомес.

“Хубава жена”

Това е филмът, който превърна Джулия Робъртс в звезда, остана в историята като една от най-заразителните романтични комедии и все още фукнционира като капсула за съмнителната мода на Америка от 90-те. Филмът е извадил голям късмет с Джулия Робъртс и Ричард Гиър, защото ако не беше тяхната химия на екран, “Хубава жена” вероятно щеше да се запомни с несполучливите комбинации на лачени ботуши, къси коралови костюми и скъпи бижута.

“Остин Пауърс”

От кадифените костюми до бурята от райета и диско ботушите, дрехите във филмите за британския шпионин Остин Пауърс са създадени само за маскиране на Хелоуин, когато много държите да изплашите децата.